ZŠ - školní výlet 5. třídy do Prahy

Školní výlet  5. třídy do hlavního města

V úterý 21. června jsme brzy ráno vyrazili vlakem do Prahy. Všichni žáci, třídní učitelka, paní ředitelka i posila dvou maminek. Cesta vlakem nám utekla při družné zábavě v karetních i jiných hrách, a už jsme byli na hlavním nádraží v Praze. Nejprve jsme se vydali na Václavské náměstí. Cestou jsme si prohlédli synagogu v Jeruzalémské ulici a občerstvili jsme se limonádou a kávou ve stinné Františkánské zahradě. Posilněni jsme pokračovali směrem na Staroměstské náměstí. Odolali jsme pestrým vůním trdelníků a blyštění šperků i bižuterie z nepřeberného množství stánků a v deset hodin jsme sledovali průvod postav na orloji. Apoštolové se procházeli, kostlivec zvonil, a tak nám ani nevadilo, že nachlazený kohout nezakokrhal. Pak už jsme spěchali na Karlův most, kde pro nás pan Nebeský měl přichystánu historickou rychlovku, a po ní nás čekala bojovka se sbíráním diamantů na Kampě. Zaslouženou odměnou byla návštěva klasického rychlého občerstvení v McDonaldu. To nám dodalo sil k cestě k poslednímu bodu našeho pražského programu, kterým byla návštěva Národního muzea. V něm jsme se setkali s velmi příjemným přijetím. Prohlíželi jsem si především zvířecí exponáty, a potom jsme vystoupali do kopule. Moc se nám líbila krásná vyhlídka na město, které nám leželo u nohou. Nakonec jsme prošli tunelem s projekcí historických událostí. Pak už jen kousek na nádraží, kde nám zbyl čas na nákup suvenýrů a pozorností z výletu. I zpáteční cesta se nesla v pohodovém duchu, nerozházelo nás ani zpoždění přípoje, a tak jsme ještě za světla dorazili lehce unavení, ale velmi spokojení zpět do Rudoltic. Chtěla bych poděkovat všem dětem, paní ředitelce i maminkám z doprovodu za krásný výlet!

www.yourreplicawatch.com